Ostrov Kréta je místo pro krásnou romantickou, ale i živou dovolenou s možností cestování. Ať se ubytujete na rušnějších místech nebo méně rušných, vždy jsou na každém rohu půjčovny aut, moterek, čtyřkolek či skútrů. 

Pokud hodláte na ostrově cestovat a věřte, že je kam, nenechte se přesvědčit hned prvním majitelem půjčovny - častokrát mají přemrštěné ceny i jednou tolik. Běžná cena za půjčení malého osobního vozu je 45 EUR (cena 2015) a motocyklu či čtyřkolky o 125cm2 je 25 EUR.

Co zvolit? Rozhodně, pokud máte v plánu výlet na konec ostrova v závisloti, kde jste ubytování - volte automobil. Vzdálenosti kilometrově nejsou odstrašující, ale silnice jsou klikaté a rychle se zde moc nejezdí - proč také, jste na dovolené. Po městě a do 10 km zvolte čtyřkolku - je na tom sranda a je to zase něco jiného, ale co se rychlosti týče není to nic rychlého a max. rychlost se pohybuje kolem 50 km/h. Asi ideálním dopravním prostředkem jsou zde skútry a motorky menších kubatur např. 125cm2 až 250cm2. Jde o levný a rychlý kompromis.

 

Ať nakonec zvolíte cokoliv - dbejte zvýšené opatrnosti, jsou to přeci jen ostrované a nic moc tu dopravně neřeší.