Čas letní dovolené už neúprosně klepe na dveře. Ptáte se na otázku, kam vyrazíte letos? A co třeba do nějakého útulného penzionu v České republice. Máte-li ratolesti, je dovolená v Česku ideální volbou. Dětem ušetříte dlouhé cestování a navíc poznají krásy této nádherné země. A do jaké lokality vyrazit? Tam, kde na dítka čeká koupání, zábava, krásná krajina i možnost zajímavých výletů. Tak hurá plánovat!

 

Příjemné koupání nabídne Lipno

Oblíbeným rekreačním střediskem je malebná obec Lipno nad Vltavou, kde se nachází vodní nádrž Lipno. Ta skýtá možnost vodních sportů, plavání, příjemného koupání i plachtění na plachetnicích, které si můžete v přístavu půjčit. Pro děti jsou přímo ve vodě k dispozici nafukovací hračky, skluzavky a další vodní atrakce. Na břehu se nachází trampolíny a dětská hřiště. Navíc příjemná písčitá i travnatá pláž je přímo stvořená pro dětské venkovní hry. Jako celá rodina se můžete vydat po turistické trase či cyklostezce na stezku korunami stromů, kde se dětem rozhodně zalíbí! Celý pobyt vám zpříjemní útulný penzion v Lipnu nad Vltavou, kde si po celém dnu odpočinete. Těšit se můžete na penziony přímo u písčitých pláží vodní nádrže.

 

Krásy Broumovska

Chráněná krajinná oblast Broumovsko je ideálním místem pro trávení aktivní i rodinné dovolené s dětmi. Dominantou Broumovska jsou jedinečné Adršpašsko-teplické skály, které patří mezi nejkrásnější skály České republiky. Dětem se zalíbí úzké průlezy mezi skálami i krásný výhled. Za návštěvu rozhodně stojí Velký vodopád ve skalách. Když vaše ratolesti zakřičí tajné zaklínadlo, tak vám obsluha stavidla na chvíli pustí více vody z vodopádu. Jedinečný zážitek pro vaše nejmenší! V okolí se nachází lanové centrum, aquapark, koupaliště a další dětská hřiště, kde si lze zkrátit dlouhou chvíli. Starší dítka potěší návštěva Babiččina údolí, které je pojmenované podle knížky Boženy Němcové, Babička. A co nesmí chybět? Hotely a penziony na Broumovsku, kde strávíte s dětmi noci. Vězte, že naleznete ten správný penzion na Broumovsku, kde se zalíbí vám i dětem!

 

Rodinná tvář Prahy

Historická Praha je místem, které je taktéž vhodné pro trávení rodinné dovolené. Byť ratolesti kulturní krásy příliš neocení, nabízí se řada dalších možností. Ve městě naleznete řadu sportovních hřišť a koupališť i největší aquapark v České republice, Aquapalace Praha. Pro děti jsou k dispozici bazény, tobogány a další vodní atrakce. Vy naopak oceníte bary, restaurace, spa a wellness centrum. A co děti milují nejvíce? Zvířata! Návštěva ZOO potěší každé dítě. Medvědi, tučňáci a další zvířátka se už těší. Za návštěvu také stojí DinoPark na Harfě, kde se vydáte po stopách dinosaurů do druhohor. Spatříte různé druhy dinosaurů a dalších pravěkých tvorů a rostlin. Po celém dnu oceníte útulný penzion, kde pohodlně přespíte a naberete síly na další den.

 

Česká republika je krásná a nabízí řadu krásných měst i oblastí, kde se zalíbí vám i vašim ratolestem. Vždy je dobré před začátkem cesty připravit pro děti program, díky kterému se nebudou nudit. Rodinná dovolená v České republice může být hezká i jedinečná zároveň. Tak vezměte svá dítka a vydejte se na cestu!