Teploty klesnou rapidně dolů, hezké počasí prostřídá déšť a do obchodů se dostanou nové podzimní kolekce. Podzim se pomalu, ale jistě blíží. Přemýšlíte o dovolené ve víru města? Pak měsíce spadaných listí jsou ty pravé! Nezapomeňte ani na kvalitní a komfortní ubytování v hotelu či penzionu, které váš pobyt zpříjemní na maximum. Tak jdeme vybírat!

 

První spadané listí v Praze

 

Naše hlavní město Praha skýtá bohaté kulturní i sportovní vyžití celoročně. Na podzim se však i Praha mění. První spadané listí, podzimní kolekce v obchodech a vynikající podzimní speciality místních restauracích a kavárnách. Podzimní Praha je ideálním místem pro nákupy, wellness pobyty nebo příjemné posezení nad horkou čokoládou či dýňovým latté. Milovníci historie mohou spatřit oblíbené historické památky jako je Národní divadlo, Pražský hrad, Karlův most nebo Vyšehrad. Za návštěvu rozhodně stojí Petřín, odkud právě v podzimních měsících uvidíte celé město zbarvené do žluté, červené, hnědé a oranžové barvy. Tento výhled vám nabídnou také některé místní hotely nebo penziony. Vyberte si penzion v Praze, kde se budete cítit jako v ráji!

 

Vinobraní na Pálavě

 

Vinařská městečka spolu s podzimem vytváří kouzelnou atmosféru pro páry a romantické víkendy ve dvou. Zároveň města v tomto období ožívají a konají se zde různé slavnosti a kulturní akce. Podzimní pohodu spojte s poznáváním historických památek, ochutnávkou vynikajících vín a wellness pobytem. Dokonalá dovolená! Oblíbenými místy pro trávení dovolené jsou Mikulov, Lednice, Valtice, Břeclav a Hustopeče. Lednicko-valtický areál je plný historických památek a díky tomu je zapsán na seznamu památek UNESCO. Navštivte pohádkový zámek Lednici, Janův hrad nebo Chrám Tří Grácií, které patří mezi nejkrásnější památky České republiky. Nezapomeňte ani na luxusní penzion v Lednicko-valtickém areálu, kde přespíte jako v pohádce. Tak si najděte to pravé ubytování pro vás!

 

Relaxace v Karlových Varech

 

Po horkém létě a rychlém poklesnutí teplot je ideální čas na relaxaci v lázních. Kam jinam vyrazit než do proslulého lázeňského města Karlovy Vary! Lázeňské procedury, relaxační koupele, příjemné koupání v bazénech, masáže a procházky po lázeňské kolonádě, kde panuje lázeňská atmosféra. Můžete si vychutnat vynikající víno, pověstné oplatky a kávu s výhledem na celé město, které je zahalené do podzimních barev. Koho by to nelákalo? Udělejte si víkend jen pro sebe a svého partnera. Vydejte se na relaxaci do Karlových Varů a uvidíte, že nebudete litovat!

 

Podzimní měsíce jsou nádherné, tak je neproseďte doma. Vydejte se do víru města, ať je to na den či týden. Podzimní atmosféra spolu s šálkem kávy nebo čokolády vás okouzlí!