Než vyrazíte za sportem do zahraničí… si nezapomeňte sjednat pojištění!

Co může pokazit jinak perfektní dovolenou v Alpách či v jiné vyhlášené lyžařské lokalitě? Třeba zranění na svahu, které není nijak výjimečné. A nemusíte se ani zranit vy – stačí, když se vaší vinou přihodí zranění někomu jinému. Rizika můžete (a měli byste) minimalizovat tak, že se budete chovat obezřetně a s respektem. Jenomže neštěstí nechodí po lidech, ale po horách, a proto není od věci ani kvalitní cestovní pojištění.

Evropský průkaz zdravotního pojištění není všemocný

Spoléháte se na „modrou kartičku“ vaší zdravotní pojišťovny? Pak byste měli vědět, kdy ji využijete a kdy vám nebude nic platná. Držitelé mají nárok na nezbytnou zdravotní péči ve veřejných zdravotnických zařízeních. A právě to se vám může stát na horách osudným, neboť v bezprostřední okolí skiareálů, většinou působí soukromé kliniky.

 

Zároveň se smiřte s tím, že vám EHIC nepokryje ani případný transport vrtulníkem či zásah horské služby. Za tyto položky zaplatíte z vlastní kapsy – a nejde o drobné!

 

 

Vyberte si cestovní pojištění, které vám k něčemu bude

Jenomže ono se lehce řekne – sjednejte si pojištění na cesty do zahraničí. V prvé řadě se začtěte do podmínek a zjistěte si, na jaké aktivity se vztahuje základní balíček, a co si naopak musíte připojistit.

 

Konkrétně pojišťovna ERGO nabízí pojištění rekreačních sportů již v základu, ale v tomto balíčku najdete pouze lyžování a snowboarding po vyznačených trasách. Chystáte-li se řádit i mimo vyznačené trasy, měli byste si zaplatit také připojištění extrémních sportů. To mimo jiné zahrnuje také alpinismus, vysokohorskou turistiku nad 5000 m. n. m. a akrobatické lyžování.

 

 

A co když zaviníte škodu na majetku či zdraví dalších osob? Sjednáte-li si pojištění odpovědnosti, uhradí to za vás pojišťovna.