Krkonoše jsou nejvyšším pohořím České republiky a zároveň patří mezi nejoblíbenější turistické destinace a horská místa v Česku. Krkonoše vás okouzlí svým bohatým sportovním vyžitím, ale také zajímavými kulturními skvosty a historickými památkami. Děti bude zajímat bájný duch Krakonoš, který podle starých pověstí střeží Krkonoše. Vydejte se společně s nimi do nádherné krajiny tohoto pohoří a zjistíte, zda-li je to pravda, nebo pouhá pověst.

 

 

Krkonošské památky a města

 

I v Krkonoších jsou situována historická města, která rozhodně stojí za návštěvu. Mezi ně patří například Vrchlabí, Pec pod Sněžkou, Malá Úpa nebo Jilemnice, kde naleznete řadu historických památek a kulturních krás. A na co se těšit nejvíce? Ve Vrchlabí je to historický zámek a augustiniánský klášter, který v současné době slouží jako Krkonošské muzeum. Navštívit lze také horské údolí Modrý důl v Peci pod Sněžkou, kostel sv. Petra a Pavla v Malé Úpě či zámek Jilemnice. V blízkosti těchto památek naleznete nějaký hotel nebo penzion, kde pohodlně strávíte noc. Těšte se na hotel či penzion v Krkonoších, kde se postarají o váš maximální komfort a ničím nerušený pobyt.

 

Sportovní vyžití v krásné krajině Krkonoš

 

Nádherná krajina Krkonoš přímo volá po sportovcích a sportovních možnostech. Okolím jsou protkány turistické trasy a cyklostezky vedoucí k vodní nádrži Labská, na vrch Medvědín, křemencový hřeben Kozí hřbety nebo na nejznámější skalní útvar v Krkonoších, Harrachovy kameny. K dispozici je vám také nejvyšší hora České republiky, Sněžka. Z té můžete spatřit celý národní park Krknoše a jeho malebné okolí. V zimních měsících lyžaři ocení ty nejlepší lyžařská střediska v České republice. Mezi ně patří Ski areál Špindlerův Mlýn, Ski areál Harrachov, Ski areál Pec pod Sněžkou a Ski areál Rokytnice. Věřte, že si lyžování v Krkonoších zamilujete!

 

Kdo si v Krkonoších hraje, ten nezlobí

 

Děti. Historické památky nejsou to pravé a turistiku či lyžování je dobré občas proložit i jinou aktivitou. Ptáte se jakou? V Krkonoších se nabízí řada činností, které si vaše ratolesti oblíbí. Vašim dítkám jsou k dispozici sportovní a dětské hřiště, kde bude o celodenní zábavu postaráno. Pro ty nejmenší bude zajímavý také lesopark Na Sluneční v Příchovicích v Kořenově, kde ocení přírodní prolézačky a jiné atrakce. Chcete něco extra? Tak zajeďte do Harrachova. Tam na vás čeká dětský park a především nafukovací bludiště, kde si každou cestu tam, zpět a zase tam užijí. Tak pojďte najít cestu ven! A nezapomeňte ani na kvalitní ubytování v okolí. Hotely i penziony v Harrachově jsou situovány v příjemných částech horského městečka a vězte, že cestu do nich naleznete snadno.

 

Dovolená v Krkonoších je v každém případě plná krásy, zábavy i odpočinku. Tak si najděte penzion, který tohle všechno podpoří. Vzhůru do Krkonoš!