RESPEKT

V první řadě, než vůbec prvně smočíte nohy, je nutné chovat určitý respekt a uvědomit si, že toto moře patří mezi ty divočejší než třeba pláže v Bibione. Ve vodě jsou nádherné korálové útesy s životem, který často láká své lidské návštěvníky dotýkat se věcí, kterých by opravdu neměli. Odlomení části korálu či přemísťování kamenů může mít pro korálovou společnost fatální následky - jde o jejich obydlí, které se tvoří spoustu let.

Další velmi důležitou věcí je respekt k živočichům, které toto místo obývají. Rozhodně dopředu doporučujeme si přečíst, kdo nebo co může být pro lidský organismus nebezpečný a čemu je lépe se vyhnout. Viz. výčet níže.

 

Perutýni - jsou krásní, ale jejich trny mohou být pro člověka smrtelné, ale nejsou agresivní. Jen pozor ať se jich nedotknete omylem - velice rádi se maskují a čekají na svou kořist.

Trnucha modroskvrnná - na toto stvoření je dobré si dávat pozor přímo u mořského dna, kde rádi pobývají v písku. Většina těchto druhů má v ocase a trnu takovou sílu, že prorazí i dno člunu.

Žralok šedý útesový - V Rudém moři jsou k vidění žraloci, ale poslední dobou už jen zřídka kdy. Nicméně jeden druh se s vámi může setkat častěji než ti ostatní a to druh šedého útesového žraloka.

 

VÝBAVA

Základní výbavu je nutné určitě pořídit dopředu, ale ve většině případů, tak můžete učinit i na místě. Pořiďte si brýle, šnorchl a ploutve - to do základu nutností. Za obyčejný balíček těchto věcí můžete utratit cca 1.000,-

 

rude more

rude more

rude more

rude more