1. Nejlepší věci jsou tu ZDARMA

 
Zatímco politici zde slibují zvyšování daní, většina atrakcí je tu skutečně zdarma. Mezi ty TOP zadarmo patří: australský válečný pomník, Canberra Deep Space Communication Complex, Národní archiv Austrálie, National Film and Sound Archive, Národní galerie Austrálie, Národní muzeum Austrálie, National Portrait Gallery, Royal Australian Mint a budova parlamentu.
 

2. Po setmění se může zdát děsivá

 
National Film and Sound Archive je prý nejstrašidelnější stavba v Austrálii. Byla původně anatomický ústav a v suterénu byla márnice. V průběhu několika let došlo k mnoha úkazům s viděním duchů apod.
 

3. Canberra je opravdu plná horkovzdušných balónů

 
Každého března vzlétá asi 50 balónů z celé Austrálie z trávníku před Old Parliament House v rámci balónového festivalu.
 

4. Canberra je vše, jen ne nudná a zejména pokud jste dítě

 
Téměř všechny muzea mají speciální výstavy a aktivity zaměřené pro děti - od batolat až po teenagery. V památníku války si děti mohou vyzkoušet únik z příkopu WWI pod palbou snipera nebo převzít kontrolu nad vrtulníkem. Mezi obvyklé hity také patří simulátor zemětřesení. 
 

5. Automobilový festival

 
Canberra je známá pro svou síť někdy matoucích zakroucených silnic, avšak to neodradí tisíce řidičů divokých automobilů, kteří se hrnou do Canberry na Car Festival Summernats. Je to spíše show než festival o životním stylu s těmito stroji. Mimo většinu automobilových show soutěží je zde také připravena jedna pro děti a několik dalších aktivit pro ně.