Máte za sebou potápěčský kurz a nemůžete se dočkat, až konečně vyrazíte mezi barevné korály, ještě barevnější ryby, chobotnice, žraloky či vraky lodí, ještě relativně nedávno brázdících po mořské hladině? Ještě než si sbalíte to nejdůležitější, pohodlně se usaďte a inspirujte se přehledem míst, která byla nedávno na potápěčském portálu Scuba Travel vyhodnocena jako nejatraktivnější na světě.

 

Barracuda Point (Malajsie)

Prvenství získalo místo, které proslavil legendární oceánograf Jacques Cousteau. Již před půl stoletím o něm hovořil jako o „jedinečném a nedotčeném uměleckém dílu“. Barracuda Point se nachází u malajského ostrova Sipadan a kromě obrovských hejn barakud zde potkáte karety, karnasy i žraloky dlouhoploutvé. 

 

Blue Corner (Mikronésie)

Lokalita Blue Corner nedaleko souostroví Palau je jasnou volbou pro zkušenější potápěče a fajnšmekry. Ideální doba pro potápění je údajně v době úplňku. Právě tehdy je zde k vidění nejvíce mořské fauny včetně Mant velkých a žraloků. A především se potkáte tváří v tvář s tajemným měsíčníkem svítivým. Hloubka ponoru se pohybuje kolem 20 – 30 metrů, takže vám bude stačit pojištění potápění do hloubky 40 m. 

 

potápěč

 

Queensland (Austrálie)

Pobřeží Austrálie k potápění přímo vybízí. Některé lokality jsou však ještě o něco atraktivnější než ostatní. Jako oblast Queenslandu, kde se v roce 1911 potopil parník Yongala. Zbyl po něm 109 metrů dlouhý vrak a od roku 1981 je národní památkou. Ani zde nebudete potřebovat pojištění potápěčů v hloubce nad 40 m, protože vrak leží na písčitém dně v hloubce 33 metrů. Ve vodě narazíte na želvy, žraloky bělavé, mořské hady a mnoho dalších živočichů. 

 

Rudé moře

Rudé moře obsadilo v žebříčku hned několik míst. K nejoblíbenějším potápěčským lokalitám patří vrak armádní lodi Thistelgorm, v jehož okolí se nyní prohání pruhovaní netopýrníci, pruhatci, veliké kanice a jedovatí perutýni. K dalším proslulým lokalitám patří Žraločí útes hluboký 700 m (zde se vám opravdu bude hodit pojištění potápění v hloubce nad 40 m), Město sasanek a útes Yolanda. Směsice bohaté podmořské fauny a flóry je fascinující!